CUI Inc. PYB10-Q24-S15-T
Part No.:
PYB10-Q24-S15-T
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
PYB10-Q24-S15-T.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 10W
Shipping
PYB10-Q24-S15-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PYB10-T (10W)
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
667mA
Power (Watts):
10W
Voltage - Isolation:
Applications:
Efficiency:
87%
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)