Hammond Manufacturing PWS7152A115N4LG
Part No.:
PWS7152A115N4LG
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
PWS7152A115N4LG.pdf
Description:
AIR/WATER HEAT EXCHANGER
Shipping
PWS7152A115N4LG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
PWS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
A/C Unit, 5118 BTU
Size / Dimension:
4.53" L x 15.75" W x 37.40" H (115.0mm x 400.0mm x 950.0mm)