Hammond Manufacturing PWS3062A115N4SS
Part No.:
PWS3062A115N4SS
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Category:
Rack Thermal Management
Package:
Datasheet:
PWS3062A115N4SS.pdf
Description:
AIR/WATER HEAT EXCH. 850W 115V 4
Shipping
PWS3062A115N4SS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Air Conditioning Unit
Voltage - Input:
115VAC
Specifications:
A/C Unit, 2216 BTU
Size / Dimension:
10.13" L x 5.56" W x 24.58" H (257.3mm x 141.2mm x 624.3mm)