SL POWER / Advanced Energy PW183RB4800F01
Part No.:
PW183RB4800F01
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Category:
Power over Ethernet (PoE)
Package:
Datasheet:
PW183RB4800F01.pdf
Description:
POE INJECTOR 30W 48V DESKTOP
Shipping
PW183RB4800F01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Series:
PW183RB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Midspan Injector
Voltage - Input:
100 ~ 250 VAC
Number of Ports:
1
Voltage - Output:
48V
Current - Output:
625 mA
Power (Watts) - Per Port:
30W
Compliance:
IEEE802.3af
Data Rate:
10/100/1000 Mbps
Features:
OCP, SCP
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Efficiency:
75.1%
Mounting Type:
Desktop
Size / Dimension:
5.24" L x 2.13" W x 1.42" H (133.0mm x 54.0mm x 36.0mm)