Nexperia USA Inc. PUMD10-QH
Part No.:
PUMD10-QH
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
PUMD10-QH.pdf
Description:
PUMD10-Q/SOT363/SC-88
Shipping
PUMD10-QH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
100mV @ 250µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA
Frequency - Transition:
230MHz, 180MHz
Power - Max:
200mW