RF Solutions PU-BNC-433
Part No.:
PU-BNC-433
Manufacturer:
RF Solutions
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PU-BNC-433.pdf
Description:
RF ANT 433MHZ HELICAL BNC CONN
Shipping
PU-BNC-433 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
RF Solutions
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
433MHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Helical
Number of Bands:
1
VSWR:
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
Features:
Termination:
BNC
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
3.307" (84.00mm)