MACOM Technology Solutions PTVA102001EA-V1-R0
Part No.:
PTVA102001EA-V1-R0
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
H-36265-2
Datasheet:
PTVA102001EA-V1-R0.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 50V H-36265-2
Shipping
PTVA102001EA-V1-R0 Specifications
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
H-36265-2
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
960MHz ~ 1.6GHz
Gain:
18.5dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
200W
Voltage - Rated:
105 V