MACOM Technology Solutions PTVA082407NF-V2-R5
Part No.:
PTVA082407NF-V2-R5
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
HBSOF-4-1
Datasheet:
PTVA082407NF-V2-R5.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 48V 4HBSOF
Shipping
PTVA082407NF-V2-R5 Specifications
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
HBSOF-4-1
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
746MHz ~ 821MHz
Gain:
22.5dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
10µA
Noise Figure:
Current - Test:
900 mA
Power - Output:
240W
Voltage - Rated:
105 V