Celduc Inc. PTI10122
Part No.:
PTI10122
Manufacturer:
Celduc Inc.
Category:
Position, Proximity, Speed (Modules)
Package:
Cylinder, Threaded - M8
Datasheet:
PTI10122.pdf
Description:
PROXIMITY SENSOR 1NO/M8 METAL/CA
Shipping
PTI10122 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Celduc Inc.
Series:
Package/Case:
Cylinder, Threaded - M8
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Reed Switch
Output Type:
NO
Actuator Material:
Magnet
Termination Style:
Wire Leads
Frequency:
Voltage - Supply:
48VAC, 100VDC
Must Operate:
12.00mm
Must Release:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C