Infineon Technologies PTFA181001EV4XWSA1
Part No.:
PTFA181001EV4XWSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
2-Flatpack, Fin Leads
Datasheet:
PTFA181001EV4XWSA1.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V H-36248-2
Shipping
PTFA181001EV4XWSA1 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
2-Flatpack, Fin Leads
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
1.88GHz
Gain:
16.5dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
1µA
Noise Figure:
Current - Test:
750 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
65 V