Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PTCEL67R251SBE
Part No.:
PTCEL67R251SBE
Datasheet:
PTCEL67R251SBE.pdf
Description:
ICL 250 OHM 30% 16.51MM
Shipping
PTCEL67R251SBE Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
R @ 25°C:
250 Ohms
Tolerance:
±30%
Diameter:
0.650" (16.51mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)