Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PTCEL17R600MBE303
Part No.:
PTCEL17R600MBE303
Datasheet:
PTCEL17R600MBE303.pdf
Description:
ICL 60 OHM 30% 17MM
Shipping
PTCEL17R600MBE303 Specifications
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
R @ 25°C:
60 Ohms
Tolerance:
±30%
Diameter:
0.670" (17.00mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)