Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PTCEL13R600LTE
Part No.:
PTCEL13R600LTE
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
PTCEL13R600LTE.pdf
Description:
ICL 60 OHM 30% 13.5MM
Shipping
PTCEL13R600LTE Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
PTCEL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
R @ 25°C:
60 Ohms
Tolerance:
±30%
Current - Steady State Max:
R @ Current:
Diameter:
0.531" (13.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)