Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PTCCL11H321FBE
Part No.:
PTCCL11H321FBE
Datasheet:
PTCCL11H321FBE.pdf
Description:
PTC RESET FUSE 145V 320MA RADIAL
Shipping
PTCCL11H321FBE Specifications
Series:
PTCCL - 145V
Packaging:
Bulk
Voltage - Max:
145V
Current - Hold (Ih) (Max):
320 mA
Current - Trip (It):
480 mA
Current - Max:
3 A
Resistance - Post Trip (R1) (Max):
Resistance - 25°C (Typ):
6.7 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.413" Dia x 0.197" T (10.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.610" (15.50mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)