Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PTCCL07H321DTE
Part No.:
PTCCL07H321DTE
Datasheet:
PTCCL07H321DTE.pdf
Description:
PTC RESET FUSE 30V 320MA RADIAL
Shipping
PTCCL07H321DTE Specifications
Series:
PTCCL - 30V
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Max:
30V
Current - Hold (Ih) (Max):
320 mA
Current - Trip (It):
480 mA
Current - Max:
3.5 A
Resistance - Post Trip (R1) (Max):
Resistance - 25°C (Typ):
5 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.276" Dia x 0.157" T (7.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)