Mallory Sonalert Products Inc. PSR40N08A01K
Part No.:
PSR40N08A01K
Datasheet:
PSR40N08A01K.pdf
Description:
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT
Shipping
PSR40N08A01K Specifications
Product Status:
Active
Frequency Range:
500 Hz ~ 10 kHz
Frequency - Self Resonant:
500Hz
Impedance:
8 Ohms
Power - Rated:
1 W
Power - Max:
1.5 W
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Size / Dimension:
1.575" Dia (40.00mm)