Nexperia USA Inc. PSMNR82-30YLEX
Part No.:
PSMNR82-30YLEX
Datasheet:
PSMNR82-30YLEX.pdf
Description:
PSMNR82-30YLE/SOT669/LFPAK
Shipping
PSMNR82-30YLEX Specifications
Drain to Source Voltage (Vdss):
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
330A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
7V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
0.87mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2.2V @ 2mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
149 nC @ 10 V
Vgs (Max):
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
10131 pF @ 15 V
FET Feature:
Power Dissipation (Max):
268W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)