CUI Inc. PSK-S5B-15-T
Part No.:
PSK-S5B-15-T
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PSK-S5B-15-T.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 5W
Shipping
PSK-S5B-15-T Specifications
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PSK-S5B (5W)
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
330 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
5W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.99" L x 1.24" W x 1.06" H (76.0mm x 31.5mm x 26.8mm)