CUI Inc. PSK-S25D-9-T
Part No.:
PSK-S25D-9-T
Datasheet:
PSK-S25D-9-T.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 9V 23W
Shipping
PSK-S25D-9-T Specifications
Series:
PSK-S25D (25W)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
9V
Current - Output 1:
2.5 A
Power (Watts):
23W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension:
3.78" L x 2.13" W x 1.26" H (96.1mm x 54.0mm x 32.0mm)