Mobile Mark Antenna Solutions PSKN3-24/55RS
Part No.:
PSKN3-24/55RS
Manufacturer:
Mobile Mark Antenna Solutions
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
PSKN3-24/55RS.pdf
Description:
WIFI HALFWAVE DEVICE ANTENNA
Shipping
PSKN3-24/55RS Specifications
Manufacturer:
Mobile Mark Antenna Solutions
Series:
PSKN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
WiFi
Frequency Group:
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band):
2.45GHz, 5.5GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5GHz ~ 6GHz
Antenna Type:
Whip, Tilt
Number of Bands:
2
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
2.3dBi
Power - Max:
10 W
Features:
Termination:
RP-SMA Male
Ingress Protection:
IPX5
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Connector Mount
Height (Max):
3.110" (79.00mm)