CUI Inc. PSK-25W-48-T
Part No.:
PSK-25W-48-T
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
PSK-25W-48-T.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 24W
Shipping
PSK-25W-48-T Specifications
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PSK-25W
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:
48V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
500 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
24W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.78" L x 2.13" W x 1.26" H (96.1mm x 54.0mm x 32.0mm)