MEAN WELL USA Inc. PSD-45B-24
Part No.:
PSD-45B-24
Datasheet:
PSD-45B-24.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 45W
Shipping
PSD-45B-24 Specifications
Series:
PSD-45 (45W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
1.875A
Power (Watts):
45W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Efficiency:
85%
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
5.00" L x 2.99" W x 1.18" H (127.0mm x 76.0mm x 30.0mm)