MEAN WELL USA Inc. PSD-30C-24
Part No.:
PSD-30C-24
Datasheet:
PSD-30C-24.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 30W
Shipping
PSD-30C-24 Specifications
Series:
PSD-30 (30W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
30W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Efficiency:
83%
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.18" H (101.6mm x 50.8mm x 30.0mm)