MEAN WELL USA Inc. PSD-15C-24
Part No.:
PSD-15C-24
Datasheet:
PSD-15C-24.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 14W
Shipping
PSD-15C-24 Specifications
Series:
PSD-15 (15W)
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
14W
Voltage - Isolation:
2 kV
Efficiency:
79%
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
3.70" L x 1.93" W x 0.98" H (94.0mm x 49.0mm x 25.0mm)