Phihong USA PSC12R-050-R-CR1
Part No.:
PSC12R-050-R-CR1
Datasheet:
PSC12R-050-R-CR1.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Shipping
PSC12R-050-R-CR1 Specifications
Series:
PSC12R (12W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
5V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
10 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
47.2" (1.20m)
Size / Dimension:
2.82" L x 1.77" W x 1.30" H (71.7mm x 45.0mm x 33.0mm)