TT Electronics/Power Partners Inc. PSAW6I-12-B1
Part No.:
PSAW6I-12-B1
Manufacturer:
TT Electronics/Power Partners Inc.
Datasheet:
PSAW6I-12-B1.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Shipping
PSAW6I-12-B1 Specifications
Manufacturer:
Series:
PSAW6I (6W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Fixed Blade
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
500mA
Power (Watts):
6 W
No Load Power Consumption:
100mW
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Size / Dimension:
1.72" L x 1.61" W x 0.90" H (43.7mm x 40.9mm x 22.9mm)