TT Electronics/Power Partners Inc. PSAW36I-12-B2
Part No.:
PSAW36I-12-B2
Manufacturer:
TT Electronics/Power Partners Inc.
Datasheet:
PSAW36I-12-B2.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Shipping
PSAW36I-12-B2 Specifications
Manufacturer:
Series:
PSAW36I (36W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
36 W
No Load Power Consumption:
100mW
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
47" (1.20m)
Input Connector:
Multi-Blade (Included)
Features:
Size / Dimension:
3.83" L x 1.78" W x 1.22" H (97.3mm x 45.2mm x 31.0mm)