TT Electronics/Power Partners Inc. PSAD65-13-B1
Part No.:
PSAD65-13-B1
Manufacturer:
TT Electronics/Power Partners Inc.
Datasheet:
PSAD65-13-B1.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Shipping
PSAD65-13-B1 Specifications
Manufacturer:
Series:
PSAD65 (65W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
4.33A
Power (Watts):
65 W
No Load Power Consumption:
210mW
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
47" (1.20m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
4.72" L x 1.98" W x 1.32" H (119.9mm x 50.3mm x 33.5mm)