Phihong USA PSAC60M-480-R-CNR1
Part No.:
PSAC60M-480-R-CNR1
Datasheet:
PSAC60M-480-R-CNR1.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 60W
Shipping
PSAC60M-480-R-CNR1 Specifications
Series:
PSAC60M (60W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
60 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Polarization:
Negative Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
47.2" (1.20m)
Size / Dimension:
5.12" L x 2.36" W x 1.30" H (130.0mm x 60.0mm x 32.0mm)