Phihong USA PSAC45W-480
Part No.:
PSAC45W-480
Manufacturer:
Phihong USA
Datasheet:
PSAC45W-480.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 45W
Shipping
PSAC45W-480 Specifications
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
PSAC45W (45W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Form:
Desktop (Class II)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
89 ~ 270 VAC
Voltage - Output:
48V
Current - Output (Max):
938mA
Power (Watts):
45 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C8
Features:
Size / Dimension:
4.72" L x 1.98" W x 1.24" H (120.0mm x 50.4mm x 31.4mm)