Phihong USA PSAC30U-120-R-CR1
Part No.:
PSAC30U-120-R-CR1
Datasheet:
PSAC30U-120-R-CR1.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Shipping
PSAC30U-120-R-CR1 Specifications
Series:
PSAC30U (30W)
Product Status:
Obsolete
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
2.5A
Power (Watts):
30 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
4.07" L x 1.65" W x 1.13" H (103.4mm x 42.0mm x 28.7mm)