Phihong USA PSAA20R-240L6
Part No.:
PSAA20R-240L6
Datasheet:
PSAA20R-240L6.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 20W
Shipping
PSAA20R-240L6 Specifications
Series:
PSAA20R-L6 (20W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
830mA
Power (Watts):
20 W
No Load Power Consumption:
10mW (Max)
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
2.82" L x 1.97" W x 1.54" H (71.7mm x 50.0mm x 39.1mm)