Phihong USA PSAA20R-050-R-C2
Part No.:
PSAA20R-050-R-C2
Datasheet:
PSAA20R-050-R-C2.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Shipping
PSAA20R-050-R-C2 Specifications
Series:
PSAA20R (20W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
5V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
15 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
2.82" L x 1.97" W x 1.22" H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm)