Phihong USA PSAA20R-033-R-C2
Part No.:
PSAA20R-033-R-C2
Manufacturer:
Phihong USA
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
PSAA20R-033-R-C2.pdf
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 3.3V 9.9W
Shipping
PSAA20R-033-R-C2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Phihong USA
Series:
PSAA20R (20W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Region Utilized:
International
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
3.3V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
9.9 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
47.2" (1.20m)
Input Connector:
Multi-Blade
Features:
Size / Dimension:
2.82" L x 1.97" W x 1.22" H (71.7mm x 50.0mm x 31.0mm)