Phihong USA PSAA18U-150-R-C2
Part No.:
PSAA18U-150-R-C2
Datasheet:
PSAA18U-150-R-C2.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 18W
Shipping
PSAA18U-150-R-C2 Specifications
Series:
PSAA18U (18W)
Product Status:
Obsolete
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
1.2A
Power (Watts):
18 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
4.06" L x 1.93" W x 1.32" H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm)