Phihong USA PSAA15W-240V
Part No.:
PSAA15W-240V
Datasheet:
PSAA15W-240V.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W
Shipping
PSAA15W-240V Specifications
Series:
PSAA15W-V (15W)
Form:
Desktop (Class II)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
630mA
Power (Watts):
15 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
70.9" (1.80m)
Input Connector:
IEC 320-C8
Features:
Size / Dimension:
3.20" L x 1.97" W x 1.17" H (81.2mm x 50.0mm x 29.8mm)