Phihong USA PSA15R-240PV-R-C2
Part No.:
PSA15R-240PV-R-C2
Datasheet:
PSA15R-240PV-R-C2.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W
Shipping
PSA15R-240PV-R-C2 Specifications
Series:
PSA15R (15W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
625mA
Power (Watts):
15 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)