Phihong USA PSA15R-060PV-R-C5
Part No.:
PSA15R-060PV-R-C5
Datasheet:
PSA15R-060PV-R-C5.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W
Shipping
PSA15R-060PV-R-C5 Specifications
Series:
PSA15R (15W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
6V
Current - Output (Max):
2.5A
Power (Watts):
15 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)