Phihong USA PSA120U-540L6
Part No.:
PSA120U-540L6
Datasheet:
PSA120U-540L6.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 120W
Shipping
PSA120U-540L6 Specifications
Series:
PSA120U-L6 (120W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
54V
Current - Output (Max):
2.22A
Power (Watts):
120 W
No Load Power Consumption:
150mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Size / Dimension:
5.98" L x 2.87" W x 1.46" H (152.0mm x 73.0mm x 37.0mm)