Phihong USA PSA120U-240V
Part No.:
PSA120U-240V
Datasheet:
PSA120U-240V.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 120W
Shipping
PSA120U-240V Specifications
Series:
PSA120U-V (120W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
5A
Power (Watts):
120 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Efficiency:
Level V
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Size / Dimension:
6.85" L x 3.03" W x 1.69" H (174.0mm x 77.0mm x 43.0mm)