Brady Corporation PS-250-150-GR
Part No.:
PS-250-150-GR
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
PS-250-150-GR.pdf
Description:
SLEEVE, 0.25 IN DIA X 1.5 IN W
Shipping
PS-250-150-GR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Brady Corporation
Series:
PermaSleeve®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Label Type:
Heat Shrinkable
Label Size:
1.50" W x 0.25" Dia (38.1mm x 6.4mm); Cable O.D. 0.09" ~ 0.22" (2.4mm ~ 5.5mm)