Brady Corporation PS-187-150-BK
Part No.:
PS-187-150-BK
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
PS-187-150-BK.pdf
Description:
SLEEVE, 0.187 IN DIA X 1.5 IN W
Shipping
PS-187-150-BK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Brady Corporation
Series:
PermaSleeve®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Label Type:
Heat Shrinkable
Label Size:
1.50" W x 0.19" Dia (38.1mm x 4.8mm); Cable O.D. 0.06" ~ 0.15" (1.6mm ~ 3.8mm)