Panduit Corp PRT1.5S-C0
Part No.:
PRT1.5S-C0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PRT1.5S-C0.pdf
Description:
CBL TIE RELEASABL BLK 50LB 6.30"
Shipping
PRT1.5S-C0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PRT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Standard, Releasable
Length - Approximate:
6.25"
Bundle Diameter:
1.50" (38.10mm)
Width:
0.190" (4.83mm)
Length - Actual:
0.525' (160.00mm, 6.30")