Panduit Corp PRT12EH-C0
Part No.:
PRT12EH-C0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PRT12EH-C0.pdf
Description:
LASHING RELEAS BLACK 250LB 3.34'
Shipping
PRT12EH-C0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PRT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Lashing, Releasable
Length - Approximate:
40"
Bundle Diameter:
12.00" (304.80mm)
Width:
0.500" (12.70mm)