Panduit Corp PRT10EH-C
Part No.:
PRT10EH-C
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Ties and Zip Ties
Package:
Datasheet:
PRT10EH-C.pdf
Description:
LASHING RELEAS NAT 250LB 2.850'
Shipping
PRT10EH-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
PAN-TY® PRT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Wire/Cable Tie Type:
Lashing, Releasable
Length - Approximate:
34.25"
Bundle Diameter:
10.00" (254.00mm)
Width:
0.500" (12.70mm)
Length - Actual:
2.850' (868.68mm)