KYOCERA AVX PRQC20.00SR5010X000
Part No.:
PRQC20.00SR5010X000
Datasheet:
PRQC20.00SR5010X000.pdf
Description:
CERAMIC RES 20.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
PRQC20.00SR5010X000 Specifications
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±0.5%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Capacitance:
10 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height:
0.039" (1.00mm)