KYOCERA AVX PRQC20.00CR1010V00L
Part No.:
PRQC20.00CR1010V00L
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
PRQC20.00CR1010V00L.pdf
Description:
CERAMIC RES 20.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
PRQC20.00CR1010V00L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
PRQC, Kyocera
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±0.5%
Frequency Tolerance:
±0.1%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
10 pF
Impedance:
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height:
0.039" (1.00mm)