Perinet PRN.000.025-0010
Part No.:
PRN.000.025-0010
Manufacturer:
Perinet
Category:
Single Board Computers (SBCs)
Package:
Datasheet:
PRN.000.025-0010.pdf
Description:
SBC 1.0GHZ 1 CORE 1GB RAM
Shipping
PRN.000.025-0010 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Perinet
Series:
periMICA
Packaging:
Product Status:
Active
Core Processor:
TI AM3352 ARM Cortex-A8, ARMv7
Speed:
1GHz
Number of Cores:
1
Power (Watts):
15W
Cooling Type:
Size / Dimension:
5.197" x 3.386" (132.00mm x 86.00mm)