Shiu Li Technology Co., Ltd. PR27-19.05-12.7-0.127
Part No.:
PR27-19.05-12.7-0.127
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
PR27-19.05-12.7-0.127.pdf
Description:
THERM PAD 19.05MMX12.7MM GRAY
Shipping
PR27-19.05-12.7-0.127 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Series:
PR27
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Usage:
Type:
Conductive Insulator Pad
Shape:
Rectangular
Outline:
19.05mm x 12.70mm
Thickness:
0.0050" (0.127mm)
Material:
Polyimide
Adhesive:
Backing, Carrier:
Polyimide
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.8W/m-K