Murata Power Solutions Inc. PQU650M-12P
Part No.:
PQU650M-12P
Datasheet:
PQU650M-12P.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 650W
Shipping
PQU650M-12P Specifications
Series:
PQU650M (650W)
Packaging:
Box
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
54.2 A
Power (Watts):
650W
Applications:
Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Size / Dimension:
6.00" L x 4.00" W x 1.69" H (152.4mm x 101.6mm x 42.9mm)